مزایا و معایب لینوکس


لینوکس پس از تحقیق در مورد سیستم لینوکس ، یک سیستم عامل منبع باز است و یکی از پرکاربردترین و معروف ترین سیستم هاست و همیشه در بین برنامه های بارگیری شده روی رایانه ها وجود دارد ، همانطور که تحت برنامه های لینوکس بارگیری می شود و همه درخواست ها را با برنامه ها دریافت می کند و آنها را به رایانه می فرستد.

توضیح سیستم لینوکس

سیستم عامل ها در لینوکس از چند جهت مشابه هستند و ممکن است تعداد زیادی از افراد در گذشته در ویندوز یا Macos توسط OSX از آنها استفاده کرده باشند و ممکن است حاوی یک رابط گرافیکی و تعدادی از انواع برنامه ها از این سیستم باشد که ممکن است قبلاً چندین بار آنها را تمرین کرده باشید. زیاد .

و استفاده از آن ممکن است در برنامه های ویرایش تصویر ، پردازشگرهای کلمه ، ویرایشگرهای ویدئو و غیره باشد. در بعضی مواقع ، ایجاد کننده برنامه ای است که شما در سیستم های دیگر از لینوکس استفاده می کنید و به طور خلاصه نشان می دهد که می توانید از سیستم لینوکس در تمام دستگاه های الکترونیکی و رایانه ها استفاده کنید.

این سیستم از نظر رایگان با بقیه متفاوت است و این برنامه متن باز است و کد استفاده با آن از نظر ویرایش و نمایش در دسترس همه قرار دارد که مهارت های متنوعی را برای استفاده در آن فراهم می کند و حتی اگر سیستم عامل های آن در دسترس و محبوب باشد لینوکس ممکن است با سایرین متفاوت باشد.

لینوکس تعداد زیادی گزینه برنامه نویسی فراهم می کند و سیستم سفارشی سازی آن از این نظر متمایز است که تعدادی از برنامه ها را می توان در مرورگرهای وب و پردازنده های کلمه جایگزین کرد و تعدادی از م componentsلفه ها را می توان در کاربرد اصلی آن مانند اجزای رابط کاربر ، سیستم نمایش و گرافیک انتخاب کرد. [۱] .

ویژگی های سیستم عامل لینوکس

 1. وظایف زیادی وجود دارد که شما ممکن است در این سیستم انجام دهید به این صورت که با تقسیم واحد پردازش ویژه می توانید همزمان بیش از یک کار را انجام دهید.
 2. با استفاده از چندین کاربر امکان دسترسی به منابع سیستم مانند دیسک سخت ، حافظه و غیره فراهم شده است و تعدادی ترمینال در این زمینه استفاده شده است.
 3. استفاده از آن از طریق روشهایی که با تعیین مجوز برای اجرا و نوشتن مجوز داده شده است ، تأیید اعتبار در جایی که رمز ورود و وجود شناسه برای ورود مشخص می شود ، ویژگی رمزگذاری که فایل به غیرقابل خواندن تبدیل می شود ، بسیار امن در نظر گرفته می شود.
 4. سهولت حمل و نقل و این به دلیل اندازه کم آن در پرونده است ، اما ممکن است در کارت های حافظه یا دیسک های قلم حمل شود ، که نتیجه آن پشتیبانی تعداد زیادی از دستگاه های مختلف است.
 5. رابط گرافیکی مورد استفاده سیستم عامل مبتنی بر Window است. لینوکس دستورات را ساده می کند و ممکن است اجازه دهد هنگام نصب سیستم هنگام نصب بسته ها ، به رابط کاربری گرافیکی سوئیچ شود.
 6. همه USB CD مستقیم را فراهم می کند ، یک CD لینوکس و توزیع مستقیم وجود دارد که کاربران را قادر می سازد بدون نصب و راه اندازی آن را در USB امتحان کنند.
 7. این برنامه با درج مخزن نرم افزار خود از برنامه ها پشتیبانی می کند و کاربر می تواند تعداد زیادی برنامه را بارگیری و نصب کند.
 8. صفحه کلید متخصص در پشتیبانی در سراسر جهان پخش می شود و از صفحه های مختلف از صفحه کلید پشتیبانی می کند.
 9. یکی از مهمترین ویژگیهای آن کاربرد رایگان آن با منبع باز آن است و برای همه افراد جامعه یک پروژه توسعه موجود با کد برای همه دارد.
 10. سیستم فایل موجود در این سیستم سلسله مراتبی است به طوری که ممکن است شما را قادر به تنظیم مجدد همه فهرست ها و پرونده ها کند [۲]

معایب سیستم عامل لینوکس

 1. موتورهای سخت افزاری: یکی از مشکلاتی که اکثر کاربران لینوکس با آن روبرو هستند این است که برخی از درایورهای دستگاه برای لینوکس در دسترس نیستند ، شرکت های سازنده ترجیح می دهند درایورهایی را برای ویندوز یا مک ایجاد کنند زیرا کاربران بیشتری نسبت به لینوکس دارند.
 2. منحنی یادگیریشروع کار با ویندوز برای مبتدیان آسان است ، اما یادگیری لینوکس کار دشواری است. شما باید با رابط خط فرمان آشنا شوید و جستجوی برنامه های جدید کمی دشوار است. اگر در سیستم عامل با مشکلی روبرو شدید ، یافتن راه حل یک مشکل است. تعداد کمتر متخصص در این زمینه وجود دارد سیستم لینوکس در مقایسه با ویندوز و سیستم مک.
 3. اسباب بازی ها: بیشتر بازی ها برای سیستم عامل ویندوز و نه برای لینوکس طراحی شده اند ، به دلیل استفاده گسترده از توسعه دهندگان بازی ویندوز علاقه بیشتری به ویندوز دارند.

نحوه برخورد با سیستم لینوکس

یادگیری استفاده از لینوکس بسیار مهم است ، خصوصاً با حضور فزاینده آن در تعداد زیادی از اجزای رایانه و رایانه های مدرن ، زیرا تفاوت قابل توجهی با ویندوز دارد و نسخه های اخیر آن به راحتی قابل استفاده است و می توان از طریق موارد زیر با آنها برخورد کرد:

 • آن را در رایانه خود بارگیری کنید و مراحل نصب را دنبال کنید ، با آن بسیار آشنا شوید و بخشی از هارد دیسک را برای آن اختصاص دهید و می توانید سیستم را در محیط پیش فرض اجرا کنید.
 • از سی دی تهیه شده توسط توزیع های لینوکس استفاده کنید و آنها را روی اجزای رایانه آزمایش کنید و می توانید سیستم نصب پشتیبان را روی دستگاه اجرا کنید و بدون نیاز به سیستم عامل دیگری روی رایانه نمی توانید از دیسک استفاده کنید و لینوکس تعدادی دی وی دی و سی دی های معمولی را فراهم می کند و می توانید سیستم را نصب کرده و نصب کنید برای اجرای از همان سی دی.
 • با سوزاندن CD و استفاده از سیستم پردازش کلمات ، راه حل ها را جستجو کنید و وظایف موجود در رایانه خود را امتحان کنید و قبل از رفتن به Linux ، همه کارها را یادداشت کنید.
 • دانش توزیع های لینوکس ، اصطلاحی است که به توزیع اشاره دارد ، گروهی از برنامه ها را بیان می کند که در بالای یک برنامه کوچک به نام هسته لینوکس اجرا می شوند.
 • قبل از اجرای این سیستم بر روی دستگاه ، یک نسخه از داده های شخصی خود را نگه دارید و می توانید به استفاده از ویندوز ادامه دهید.
 • درک Linux به شما امکان می دهد تا در کمترین زمان برنامه ها را نصب یا حذف نصب کنید.
 • می توانید از خط فرمان استفاده کرده و لذت ببرید و در سیستم عامل لینوکس خط فرمان نامیده می شود و دستورات دارای تعداد زیادی ویژگی هستند که عمدتا به استفاده تعداد زیادی از کاربران برای این سیستم کمک می کند و هیچ محدودیتی وجود ندارد که در ویندوز اعمال شود و همچنین می توانید از لینوکس بدون پنجره فرمان استفاده کنید. مثل سیستم مکینتاش.
 • پرونده ها را به صورت متمایز در لینوکس شناسایی کنید ، همانطور که از ابتدا متوجه کمبود پیشوندی شدید که ممکن است در ویندوز به آن عادت کرده باشید و این می تواند به دیسک های سخت پوشه devl برسد و پوشه اصلی شما در مسیر home قرار دارد و نام کاربری نیز می تواند جایگزین مسیر باشد.
 • این سیستم را هنگام استفاده از سیستم پرونده های مدرن و سریع مانند BTFS و دیسک سخت رمزگذاری شده با قطعات آن و آرایه های دیسک ارزان قیمت که قابلیت اطمینان و سرعت را افزایش می دهند ، کشف کرده و با آن آشنا خواهید شد و همچنین می توان آن را روی کارت حافظه بوت خارجی آزمایش کرد ، که این مزیت شما را نسبت به این سیستم نشان می دهد.

موارد استفاده از سیستم عامل لینوکس

این سیستم کاربردهای زیادی دارد از جمله:

 1. آبرای پایگاه داده برای داده: به طور گسترده ای در آن استفاده می شود و سیستم برای پشتیبانی از کاربرد آن و ایجاد امنیت و حفاظت لازم از آن و دسترسی آسان به همه پرونده ها کار می کند.
 2. شبکه های متعددسیستم لینوکس می تواند همه برنامه ها و تعداد زیادی برنامه را در رایانه پشتیبانی و اجرا کند.
 3. در نگهداری: زیرا تعداد زیادی وسیله در اختیار شماست که به قطعات یدکی رایانه کمک می کند و خطاهای ناشی از سیستم عامل را درمان می کند ، علاوه بر این تعداد زیادی خدمات که در سیستم های دیگر در دسترس نیستند.
 4. توانایی مدیریت وب سایت ها: از طریق توانایی خود در ارائه یک مجموعه مشخص از برنامه هایی که به کار اینترنت و وب سایت ها کمک می کند.
 5. حوزه امنیت و حفاظت: همه توزیع هایی که در این سیستم کار می کنند به صورت آنلاین هک نمی شوند ، زیرا در تعداد زیادی از موسسات و شرکت های بین المللی گسترش یافته اند و این سیستم دارای تعدادی ابزار است که برای حمایت از امنیت این سایت کار می کنند.
 6. سیستم سرورها در آن: همه سرورهایی که در م institutionsسسات و سایت های معروف منتشر شده اند ، به لطف مزایا و ویژگی های توزیع ، و مزایا و ویژگی های آن ، تحت هدایت لینوکس کار می کنند.


پست های مرتبط

Leave a Comment