روش تشخیص باکره بودن دختر (نکاتی درباره پرده بکارت)


روش تشخیص باکره بودن دختر (نکاتی درباره پرده بکارت)

نکاتی درباره پرده بکارت

برای تشخیص دختر باکره و غیر باکره روش هاي‌ زادی وجوددارد که در این جا بعد از نکات زیر به آن ها خواهیم پرداخت.

 

انواع پرده بکارت

درنظر داشته باشید كه هیچ پرده بکارتی دقیقا شبیه دیگری نیست. اندازه و شكل ان از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است. انواع رایج پرده بكارت عبارتند از:

 

 پرده بكارت حلقوی: به صورت حلقه‌اي دور ورودی واژن را می‌پوشاند.

 

پرده بكارت ارتجاعی: انعطاف‌پذیر و قابل‌ارتجاع است و هنگام نخستین رابطه زناشویی پاره نمیشود یا بطور جزئی پاره می شود و هیچ خون‌ریزی‌اي ندارد.

 

پرده بكارت دو سوراخی یا تیغه‌اي: یك تیغه ممتد در طول ورودی واژن دارد.

 

 پرده بكارت غربالی «سوراخ‌سوراخ»: بطور كامل در عرض مهبل كشیده شده اما سطح ان سوراخ‌سوراخ است.

 

 پرده بکارت شاخه‌دار: اغلب به صورت کنگره‌اي و دارای اضلاعی از شکاف در طرفین است.

 

پرده بدون سوراخ یا بسته: گاهی در دخترانی كه به سن بلوغ میرسند، پرده بسته است و خون قاعدگی پشت ان جمع می‌‌شود و نمیتواند خارج شود در نتیجه باعث بروز درد خواهد شد، آن گونه افراد باید به پزشك مراجعه كنند تا طی عمل جراحی و ایجاد برشی در سطح پرده، این مشكل برطرف شود.

 

پرده بکارت کنگره‌اي: کمیاب است و کمتر وجوددارد.

 

روش تشخیص باکره بودن دختر (نکاتی درباره پرده بکارت)

پارگی پرده بکارت

‌رشته‌هاي‌ عصبی در پرده كم هستند و بهمین دلیل درصورت آرامش جسمی و روانی پارگی ان طبق معمول بدون درد است. عمل پاره‌شدن پرده بهتر است در زمانی كه بدن آرام است و هیچ اضطراب و خستگی وجود ندارد، انجام شود.

 

‌بنابر این نزدیكی در نخستین شب ازدواج و پس از مراسم طولانی عروسی توصیه نمی شود. ‌خانم‌ها بهتر است قبل از نزدیكی برای آگاهی از نوع پرده‌شان به پزشك متخصص زنان مراجعه كنند. ‌

 

ممکن است در برخی ‌موارد پرده بسیار ضخیم باشد كه برای پاره‌كردن ان؛ كمك پزشك مورد نیاز باشد تا از بروز درد هنگام ارتباط جنسی پیش گیری شود. این شیوه را بریدن پرده می نامند.

 

طی نخستین نزدیكی، پرده بكارت در چند جا پاره و به چند قطعه تقسیم می شود. غالبا تا زمانی كه زن، نوزادی بدنیا بیاورد باقی مانده پرده در دهانه واژن وجود خواهد داشت. ‌

 

درصورت تنگی دهانه واژن، بهتر است از كرم و ژله‌اي تسهیل‌كننده یا اسپری بی‌حس‌كننده استفاده كرد. ‌ضمن اینكه تحریك زن و خروج ترشحات از دهانه واژن، موجب نرم شدن دهانه واژن و آسانی ارتباط جنسی می شود.

 

گاهی پرده بكارت با یك یا دو بار نزدیكی كاملا پاره نمی شود و هر دفعه قسمتی از ان پاره می شود و كمی خون‌ریزی می‌كند. ‌بدون پارگی پرده، اسپرم ریخته شده روی ان می تواند موجب بارداری شود، زیرا اسپرم می تواند از سوراخ پرده حركت كند و بطرف تخمك زن برود و باعث بارداری شود.

 

‌دراین موارد زن با پرده سالم باردار می شود. ورزش‌هایي مانند سواركاری، دو، پرش و شنا هرگز باعث پاره شدن پرده دختر نمیشوند مگر اینكه وی طی حادثه‌اي ودر هنگام بازی، سقوط كند ودر همان زمان جسمی نوك تیز به پرده اصابت كند و موجب پارگی ان شود. ‌

 

روش تشخیص باکره بودن دختر (نکاتی درباره پرده بکارت)

روش تشخیص باکره بودن دختر

هایمن«Hymen» یا همان پرده بكارت، غشایی است كه تمام یا قسمتی ازدهانه واژن را می‌پوشاند. «هایمن» لغتی یونانی است به معنای پوست یا پرده كه از نام الهه ازدواج و عروسی یونانیان گرفته شده است. 

 

یونانیان باستان از این لغت برای انواع پرده‌ها از جمله پرده‌اي كه قلب را احاطه می‌كند «پریكارد»؛ استفاده می‌كردند، اما با گذشت زمان، كاربرد ان به پرده بكارت محدود شد.

 

اگر این پرده اصلا سوراخ نداشته و بطور کامل واژن را بسته باشد، خون قاعدگی در پشت ان تجمع می یابد ودر رحم انباشته می شود و بر اثر پس زده‌شدن به داخل حفره صفاقی میتواند سبب بیماری اندومتریوز و نازایی شود که این مورد بسیار نادر است.

 

آیا تشخیص تفاوت بین دختر باکره و غیر باکره امکان پذیر است؟

تعداد زیادی از مردان نمی توانند تشخیص بدهند که آیا همسرشان باکره هست یا خیر. متاسفانه برخی مردان تصور می‌کنند می‌توانند باکره بودن را تشخیص دهند که البته واقعیت ندارد!

 

عده اي از مردان به رفتار همسرشان دقت میکنند و سعی میکنند تشخیص دهند که آیا رفتارش مشابه یک دختر باکره هست یا خیر ولی باید بدانید که هیچکدام از این روشها 100% نیست.

 

اگر مردی مصمم است که تفات بین باکره و غیر باکره را تشخیص دهد باید چه کند؟

ممکن است نکاتی باشد که دراین مساله به او کمک نماید ولی باید بدانید که این نکات برای همه ی یکسان نیست و فقط ممکن است باعث شود سوء ظنتان بیشتر شود.

 

تفاوت دختر باکره و غیر باکره در چیست

آیا می‌توانید تفاوت یک دختر باکره از غیر باکره را تشخیص دهید؟ عکسهای نمی توانند همه ی داستان رابه شما بگویند ولی شاید رفتار فرد بتواند سرنخ هایي بشما بدهد. در ادامه چند نکته که می تواند تا حدودی شما را راهنمایی کند را بیان می‌کنیم:

 

آیا تفاوت فیزیکی بین دختر باکره و غیرباکره وجود دارد؟

زنی که پرده بکارت داشته باشد قطعا باکره است یعنی هنوز تکه پوستی که واژن را پوشش می‌دهد دارد. با این حال به خاطر داشته باشید در تعداد زیادی از زنان پرده بکارت حتی بدون این‌که رابطه جنسی داشته باشند پاره می شود.

 

ممکن است بدلیل ورزش، استفاده از تامپون tampon یا دلایل بیشمار دیگری پرده یک دختر باکره پاره شده باشد. همچنین باید بدانید که داشتن پرده بکارت سالم دریک زن به این معنی نیست که فعالیت جنسی نداشته است فقط به این معنی است که رابطه دخولی برقرار نکرده است.

 

روش تشخیص باکره بودن دختر (نکاتی درباره پرده بکارت)

رفتار یک زن باکره با غیر باکره چه تفاوتی دارد؟

در اکثر موارد هیچگونه تفاوتی در نحوه عملکرد یک زن وجود ندارد. تقریباً غیر ممکن است که بخواهید با نحوه راه رفتن، رفتار ؛ صحبت یا دلبری کردن یک زن باکره بودن وی را تشخیص دهید.

 

با این حال به محض این‌که یک زن به همراه شما وارد تخت خواب شود ممکن است با خجالت کشیدن، ترسیدن و نامطمئن بودن از کاری که میـــخواهد انجام دهد، عکس العملش در مورد لخت شدن به گونه اي که نشان دهد تا به حال در مقابل یک مرد لخت نبوده یا نیازمند راهنمایی هاي‌ زیادی برای چیزهایی که شما دوست دارید باشد، می تواند باکره بودن خودرا نشان دهد.

 

از سویی دیگر برخی زنان وقتی برای نخستین بار با هر مردی باشند دقیقا همین رفتار را نشان می‌دهند، چه بار اولشان باشد چه نباشد. همچنین باید بدانید که عده اي از دختران باکره به قدری مشتاق تجربه این هیجان هستند و از قبل خودشان را آماده کرده اند که ممکن است تصور کنید تجربه قبلی داشته اند در حالیکه اینطور نیست و هر چه میدانند را درکتاب ها خوانده اند و یا در فیلم ها دیده اند.

 

رابطه جنسی با یک زن باکره و غیر باکره چه تفاوتی دارد؟

این مساله کاملا به زن بستگی دارد. یک زن باکره ممکن است واژن خیلی تنگ تری داشته باشد و ممکن است حین نخستین دخول کمی درد احساس کند. با این حال تعداد زیادی از زنان اگر به اندازه کافی تحریک نشده و آماده نباشند ممکن است در زمان رابطه جنسی احساس درد کنند حتی اگر چندمین بارشان باشد. یک زن باکره ممکن است برای رابطه جنسی یا لذت دادن بشما تردید داشته باشد ولی این رفتار ممکن است در زنان غیرباکره هم دیده شود.

 

عده اي از زنان باکره مدت زمان بیشتری برای صمیمی شدن با شریکشان نیاز دارند، از سوی دیگر زنانی هم که قبلا رابطه اي داشته اند ولی پایان بدی داشته هم اغلب مدت زمان بیشتری برای ایجاد صمیمیت با فرد جدید و انجام رابطه جنسی، زمان می گذارند تا از واقعی بودن احساسات رابطه مطمئن شوند.

 

برخی افراد به دنبال عکس هایي هستند تا در تشخیص باکره بودن یا نبودن یک زن به ان ها کمک کند به خصوص ممکن است توجهشان به سمت عکسهایی باشد که نشان می‌دهند پرده بکارت چیست و بدن زنی که هنوز رابطه نداشته باید به چه شکلی باشد.

 

درنظر داشته باشید که بدن هر زنی با زن دیگر متفاوت است بنابر این چیزی که در عکسها می‌بینید در واقعیت مشابهی ندارد و هیچ دلیلی بر باکره بودن یا نبودن شخص مقابلتان نیست.

 

پس چطور می‌توانید بگویید که یک زن باکره هست یا نیست؟ تفاوت بین یک زن باکره و غیر باکره در چیست؟ عکسهای نمی توانند کمکی بشما بنمایند، پس باید چه کنید؟

 

پاسخ نهایی این است که با خودش صحبت کنید. از او بپرسید باکره است یا خیر و حرفش را بپذیرید. هیچ راهی برای فهمیدن اصل واقعیت وجود ندارد بنابر این باید به گفته خودش اکتفا کنید. و اگر نمیتوانید به حرفهایش اعتماد نمایید تصمیم به ادامه رابطه با خودتان است.

 

روش تشخیص باکره بودن دختر (نکاتی درباره پرده بکارت)

خون پرده بکارت

طبق معمول پس از پارگی پرده بکارت خون‌ریزی کم و بیش شدیدی ایجاد میشود. لازم است این خون را از خون قاعدگی تمییز دهیم. خون قاعدگی دارای فیبرینوژن کمتر است بنابر این دیرتر لخته میشود و سلول‌هاي‌ واژینال در ان بسیار زیاد است در حالیکه خون حاصل از پرده بکارت سریع‌تر لخته می شود و حاوی مقادیر کمی سلول واژینال است.

 

لبه‌هاي‌ پارگی جدید در پرده بکارت طبق معمول مجروح و قرمز رنگ است و آثار خون لخته‌شده در ان مشاهده میشود. بعد از حدود یک هفته، لبه‌هاي‌ بریدگی از مخاطی مشابه مخاط پرده پوشیده شده و بعد از حدود دوهفته لبه‌هاي‌ زخم نسبتا گرفته می شوند. ‌

 

نکته مهم این است که لبه‌هاي‌ پارگی چون آزاد هستند و به هم اتصال ندارند هیچوقت به هم جوش نمیخورند و اگر دو تکه پارگی به هم دوخته شوند محل ترمیم به صورت یک اسکار برجسته روشن مشخص خواهد شد. ‌

 

تاکید می کنم پرده بکارت فقط و فقط بر اثر ضربه مستقیم به ان یا مقاربت پارگی پیدا می کند و جز ضربه مستقیم هیچ مورد دیگری باعث پارگی ان نمی شود.

 

عدم خون‌ریزی برخی از زنان در اولین رابطه جنسی

در حالتی که زن هنگام نزدیكی، آرام و بدون تنش باشد، زمان كافی برای عشق‌ورزی داشته باشد، با طرف مقابل خود احساس اسانی كند و دهانه واژنش به اندازه كافی مرطوب باشد، دخول به نرمی انجام می شود و به این ترتیب ممکن است زن در نخستین ارتباط خون‌ریزی نداشته باشد. ‌اما اگر زن مضطرب باشد یا بترسد و پاهایش را جمع كند دهانه واژن تنگ خواهد شد و هنگام دخول خون‌ریزی و درد خواهد داشت.

 

پاسخ به 3 پرسش رایج

درباره این مساله، پرسش‌ها و ابهامات زیادی بین مردم وجوددارد که از میان انها 3 پرسش زیر را می توان جزو شایع ترین‌ها دانست:

 

آیا ممکن است با یک بار مقاربت پرده بکارت از بین برود؟

بله، از آنجا که پرده بکارت دقیقا در مدخل ورودی واژن قرار دارد، طبق معمول طی نخستین مقاربت از بین می رود، حتی اگر مقاربت بطور کامل انجام نشده باشد.

 

آیا سقوط از ارتفاع می‌تواند باعث پارگی پرده بکارت شود؟

خیر، سقوط از ارتفاع، بلند کردن جسم سنگین، کوهنوردی و موارد مشابه به هیچ وجه نمیتوانند باعث پارگی پرده بکارت شوند. البته ممکن است در اثر سقوط یا انجام کارهای سنگین مقداری خون‌ریزی از دستگاه تناسلی مشاهده شود که در هیچ‌کدام از موارد مربوط به پارگی پرده نیست فقط به خاطر فشار وارده بر رحم مکانیسمی مشابه قاعدگی دارد یعنی فشار به رحم باعث خون‌ریزی یا لکه‌بینی در فرد میشود. ‌تاکید می کنم پرده بکارت فقط و فقط در اثر ضربه مستقیم به ان یا مقاربت پارگی پیدا میکند و جز ضربه مستقیم هیچ مورد دیگری باعث پارگی ان نمیشود.

 

خون‌ریزی در اثر پارگی پرده بکارت چه مقدار است؟

حداقلی برای خون‌ریزی دراین حالت نداریم. ممکن است در حد یك یا دو قطره باشد یا شاید هم بیشتر باشد ولی حداکثر به اندازه آغشته شدن یك شماره پوشک خواهد بودو چیزی که مسلم است این است که این خون‌ریزی نباید ادامه داشته باشد و طبق معمول در عرض یك یا دو دقیقه تمام میشود.

 

اگر در مواردی خون‌ریزی ادامه داشت احتمال پارگی‌هاي‌ اطراف واژن مطرح میشود که دراین صورت حتماً باید ترمیم شود و این مسئله بیشتر زمانی اتفاق می‌افتد که مقاربت بدون رضایت زن و با مقاومت وی و اصرار طرف مقابل انجام شود که دراین موارد باید پارگی واژن ترمیم شود.

 

در پایان تاکید میکنم که پرده بکارت ملاک مطمئنی برای تشخیص سلامت جنسی دختران نیست و انواعی از پرده بکارت وجوددارد که خون‌ریزی ایجاد نخواهد شد ودر این موارد بهتر است حتماً قبل از ازدواج به دکتر یا ماما مراجعه شده و برگه گواهی سلامت دریافت شود.

 

خودارضایی نیز می تواند باعث آسیب پرده بکارت شود. پرده بکارت بافتی بسیار حساس و نازک دارد كه نسبت به کوچک‌ ترین تحریک آسیب‌پذیر است.

 

اگرچه تحریکات کوچک و مختصر آسیب کامل به پرده بکارت نمیرساند ولی همین آسیب جزئی كه برگشت‌ناپذیر و قابل تشخیص است نیز سبب حساس شدن میشود. احتمال پارگی پرده بکارت بر اثر خودتحریکی و پیامد های روانی ناشی از ان وجوددارد.

 


مطالب سایت را سریع دنبال کنید


سلبریتی ها و افراد مشهورخانواده و سبک زندگی سالمتکنولوژی و فناوری و هوا فضامد و زیبایی و آرایش و جذابیتآشپزی و دسر و سالد و نوشیدنیفال و کارکاتور و طنز و سرگرمیسلامت فردی و بهداشت عمومی

پست های مرتبط

Leave a Comment