توسعه اینترنت چگونه بر امنیت اطلاعات ما تأثیر می گذارد؟


در بحبوحه توسعه اینترنت ، امنیت اطلاعات به یکی از مهمترین مواردی تبدیل شده است که توسط متخصصان این حوزه مورد توجه قرار گرفته است.در اینجا توضیح می دهیم که چگونه امنیت اطلاعات تحت تأثیر تحولات سریع اخیر در اینترنت و چگونگی حفظ امنیت خودمان قرار گرفته است.

امنیت اطلاعات به تازگی به یکی از رایج ترین اصطلاحات تبدیل شده است ، گوشی های هوشمند همیشه در دست شماست ، در خانه تلویزیون نیز هوشمند شده است ، و شما باید یک لپ تاپ یا یک کامپیوتر معمولی داشته باشید ، این علاوه بر تبلت است ، و از با کمال تعجب تعداد افراد باهوش در خانه رو به افزایش است در آینده نزدیک همه لوازم خانگی و اداری از طریق اینترنت و از طریق فن آوری های پیشرفته برای این منظور کار می کنند ، به عنوان مثال ، آمازون در حال توسعه است (Echo) که علاوه بر کمک به شما در مدیریت مکانی ، امکان کنترل نور و منزل را نیز دارد. کار با روشی ایمن و هوشمندانه و تا انجام تجزیه و تحلیل برای انجام وسیله نقلیه خود و تشخیص خطاها و خطاها ، به طور خلاصه ، یعنی تمام جنبه های زندگی شما را پوشش می دهد.

اگر پیشرفت چشمگیری در فن آوری که طی سالهای آینده با بشر همراه خواهد بود ، با شتاب زیادی در توسعه اینترنت و پیوند بین آن و محصولات الکترونیکی همراه خواهد بود و این امر امکان انجام عملیات حسی را از قبل از مسافت فراهم می کند ، به عنوان مثال شما قادر خواهید بود برای چاپ اسناد ، انجام خرید ، صورتحساب های خود را پرداخت کنید ، غذای خود را تهیه کنید ، و سایرین ، از طریق تلفن هوشمند یا رایانه لوحی و بدون نیاز به انجام عملیات حسی برای اجرای آنها. اما همانطور که می دانیم که هر توسعه مالیات مشخصی دارد و البته توسعه فناوری با برخی جنبه های منفی همراه است که نیاز به توجه دارد.

توسعه فن آوری و آینده امنیت اطلاعات

امنیت اطلاعات ، توسعه فناوری و آینده امنیت اطلاعات

در مثال قبلی ، ما به مواردی از برخی از انواع توسعه اشاره کردیم که با افزایش استفاده از اینترنت همراه خواهد بود و برای بیان بیشتر این نکته ، کارشناسان انتظار دارند که تعداد دستگاه های متصل در سراسر جهان ظرف سه سال آینده به حدود ۳۰ میلیارد دستگاه برسد ، این رقم. پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۵ به ۸۰ میلیارد افزایش یابد ، بیش از دو برابر و البته افزایش مداوم تعداد دستگاه های متصل با افزایش اندازه و ضعف هایی که همراه آنها خواهد بود ، و همچنین تأثیر بالقوه ای که در صورت بهره برداری از این سوء استفاده ها همراه باشد. مانند سرقت اطلاعات ، بهره برداری از آن ، از بین بردن آن یا تغییر داده ها.

به عنوان مثال ، در حال حاضر اخبار ما را از موارد بسیاری از سرقت خودروهای مدرن لوکس ، از طریق نفوذ مهاجمان به سیگنال وایرلس بین وسیله نقلیه و کلید آن ، همچنین افزایش موارد نفوذ در حساب بانکی ، مطلع می کند و با افزایش تعداد نفوذ و تخلفاتی که تقریباً هر روز عناوین را ایجاد می کند ، جای تعجب ندارد. کاربران از مسئله امنیت بیشتر آگاه می شوند. اما شایان ذکر است که برای این زمان ، آگاهی از موضوعات مربوط به امنیت دستگاه ها و اطلاعات و اثرات احتمالی هرگونه حفره ای که می تواند توسط مهاجمان مورد سوء استفاده قرار بگیرد ، به حدی نرسیده ایم که در انتخاب کاربر برای استفاده از این دستگاه یا آن تأثیر بگذارد ، اما انتظار می رود که این احساس دوام چندانی نداشته باشد. با افزایش تعداد سوء استفاده کنندگان از حفره های امنیتی ، طولانی نخواهد بود تا همه شروع به ترس از استفاده از فناوری بخصوص مربوط به اینترنت کنند ، که لزوماً مربوط به امنیت اطلاعاتی است که در صورت استفاده از اینترنت به صورت رایگان ارائه می دهید ، چه از طریق سایت های شبکه های اجتماعی و چه از طریق ایمیل. شما من یا اطلاعاتی را که باید برای به دست آوردن خدماتی مانند کارت خودپرداز ارائه دهید ، مشاهده می کنید.

بنابراین نباید انکار کنیم که ما با یک خطر واقعی مرتبط با امنیت اطلاعات روبرو هستیم و آینده توسعه در ارتباط با استفاده از اینترنت گسترده در زمینه های زندگی است که این امر توسط بسیاری از کارشناسان هشدار داده شده است و آنها در ادامه گفتند که بعداً پذیرفته نمی شود و در بین این کارشناسان بروس اشنایر ، کارشناس حوزه امنیت اطلاعات است که ذکر کرد. : (بعد از ده ها سال ، افرادی که نگران مسئله حریم خصوصی هستند ، به نقض حریم خصوصی که در حال حاضر رخ می دهد ، نگاه خواهند کرد ، زیرا مردم به کار کودکان نگاه می کنند که در گذشته حاکم بود ، زیرا این چیزی است که بیشتر مردم نمی توانند آن را بپذیرند.)

تولید کننده و ایمنی مربوط به محصولات خود

پیوندی که در حال حاضر بین ابزار تولید و اینترنت وجود دارد ، نتیجه را تولد پیوند بین دنیای عملیاتی و فناوری اطلاعات فرض می کند ، که نتیجه ای را می طلبد که این کارخانه علاقه دارد تا توجه خود را به وسایل امنیتی محصول خود افزایش دهد و از نفوذ آن جلوگیری کند ، وقتی ما مثالی از خرید روتر می خواهیم برای استفاده از آن یا در محل کار استفاده کند. یا در خانه ، شما موظف به جستجوی مواردی هستید که بیشترین محافظت را برای شما انجام می دهد تا از اختراع اینترنت خود جلوگیری کنید.

این تغییر در عملکرد صنعتی در پیوند مستقیم بین آن و فناوری اطلاعات منعکس خواهد شد که حاصل این همگرایی خواهد بود.علوم جدید بعداً ظهور خواهد کرد که به طور مستقیم بر زندگی ما تأثیر خواهد گذاشت. چه کسی ۲۰ سال پیش تصور می کرد که ارتباط بین وسیله نقلیه و انبوه اطلاعاتی است که اکنون به محض صعود به راننده ارائه می شود. وسیله نقلیه که درهای تخیل را برای آینده و نوع توسعه ای که هم وسیله نقلیه و هم راننده و نقش های سنتی آنها را در بر می گیرد ، باز می کند که به ناچار تولید کننده وسیله نقلیه وسیله ای ایمنی برای محافظت وسایل نقلیه خود در برابر نفوذ و سرقت به وجود می آورد. یعنی تولیدکنندگان باید علاوه بر روشی برای اصلاح صحیح آسیب پذیری هایی که از نظر کارآیی و ایمنی کشف می شوند ، اقدامات لازم را برای رفع صحیح آسیب پذیریهای شناخته شده انجام دهند ، اما در صورت عدم انجام این کار ، مصرف کنندگان اعتماد به نفس محصولات و مارک خود را از دست می دهند. این همان چیزی است که علی بن احمد ال کوواری ، مدیر گروه QNB گفت: “امنیت اطلاعات و اینترنت نقش مهمی در روش زندگی امروز ما دارند. اینترنت مردم ، جوامع ، دولت ها و شرکت ها را در سراسر جهان به هم وصل می کند.”

آینده ، اینترنت و امنیت اطلاعات

امنیت اطلاعات آینده ، اینترنت و امنیت اطلاعات

بنابراین ، آینده امنیت اینترنت در دخالت و نوآوری انسان نهفته است. استفاده از راه حل ها و نرم افزارهایی که قادر به محافظت و امنیت بیشتر هستند ، علاوه بر نیاز به مداخله انسان برای نظارت مداوم در وب ، بهترین راهکارها برای پیگیری حملات خارج از کشور است. در اینجا باید گفت که امنیت اینترنت اشیاء لزوماً برای تولید کنندگان آسان نیست ، اما باید فاکتور ایمنی را به عنوان یک عامل توانمند رشد اینترنت اشیا و این صنعت و توسعه آن ، به جای مانع و مهار کننده توسعه بدانید.

بدین ترتیب خواهیم دید که در آینده یک مؤلفه جدید که وارد معادله امنیتی و اینترنت می شود ، این جزء محصولاتی است که به اینترنت به عنوان یک وسیله عملیاتی به اینترنت وصل می شود ، زیرا می خواهید محصولات آنها را در مقابل حملات خارجی توسط هکرها محافظت کنیم و علاوه بر اینکه می توانند علاوه بر اینکه هرچه بیشتر از سوراخ های امنیتی آزاد شوند.

با این حال ، باید دانست که اینترنت یک مرز سفت و سخت است که نسبتاً جوان و رو به رشد است. بنابراین ممکن است مدتی طول بکشد تا روشهای قوی تر امنیت اطلاعات داده شود. و اگر بخواهیم نمونه ای روشن از مفهوم حمایت در اینترنت بگذاریم ، تقریباً همان حمایت از مرزهای هر کشوری است ، نیاز به هوشیاری مداوم دارد و در عین حال فراهم نشدن تسهیلات به دیگران با حمله.

در حالی که ما به عنوان افراد ، مؤسسات و شرکتها وقتی که از اینترنت با جدیدترین نرم افزارها و برنامه های ضد ویروس استفاده می کنیم مسلح هستیم ، هنوز فرصتی برای شخص وجود دارد که از آسیب پذیری استفاده کند و به دلیل آسیب پذیری در امنیت اطلاعات ، از آسیب پذیری استفاده کرده و وارد و ایجاد هرج و مرج شود و به همین دلیل است که توانایی تشخیص فعالیت غیرطبیعی هنگام بروز آن همیشه بهترین محسوب می شود. روش حفاظت. این امر مستلزم پایش مداوم شبکه و پایدار ماندن از تحولات در زمینه حفاظت و ایمنی است.همچنین شرکت ها برای توسعه برنامه های محافظت تلاش می کنند ، همانطور که هکرها روش های خود را برای سوء استفاده از آسیب پذیری های امنیتی توسعه می دهند و شما به عنوان یک اپراتور و مصرف کننده باید هر دو طرف را دنبال کنید.

.


منبع : ts3a.com

پست های مرتبط

Leave a Comment