برای تقویت سیستم ایمنی بدن چه بخوریم؟ ۵ بهترین غذای تقویتی برای درمان سرماخوردگی


از بینی شما مانند شیر آب، دائما آب چکه می‌کند و راهی برای متوقف کردن آن، وجود ندارد. دستمال کاغذی هم برای خشک کردن بینی‌تان کافی نیست.

تقریبا شبیه یک نوع شکنجه چینی با آب است با این تفاوت که آب از بینی شما می‌آید نه از سینک. ما درفصل سرد هستیم. قبل از اینکه برای قطع آبریزش بینی‌تان، کارهای مختلف را امتحان کنید، بدانید که راهی برای رفع مشکل شما وجود دارد.

این مواد غذایی تقویت کننده سیستم ایمنی را بههمراه حداقل ۸تا ۱۰ لیوان آب درروز مصرف کنید تا بدن شما برای مقابله با سرما درزمستان، کاملا آماده شود.


  1. ماست

برای درمان سرماخوردگی چه بخوریم,ماست و درمان سرماخوردگی

ماسک سرشار از پروبیوتیک است که معده و روده را عاری از باکتریهای بیماری‌زا می‌کند. یک میان وعده خوشمزه و متنوع است و می‌توانید با فرزند کوچکتان، آن را سهیم شوید.

ماست را بهاسموتی‌ها و دسرهای پارفیت اضافه کنید یا حتی ماست یونانی ساده را جایگزین خامه ترش دردیپ‌ها و سیب زمینی‌های پخته کنید.

فقط مارکی را خریداری کنید که عبارت “باکتری‌های زنده فعال” را روی بسته بندی‌اش داشته باشد زیرا بهاین معنی است که باکتری‌های مفید درآن ماست، وجود دارند. برای جلوگیری از بیمار شدن، روزی یک فنجان ماست مصرف کنید.


  1. جو دوسر، جو، چاودار و گندم

برای درمان سرماخوردگی چه بخوریم,جو دوسر و درمان سرماخوردگی

این دانه‌های سرشار از فیبر، حاوی ماده خاصی بهنام “بتاگلوکان” هستند که خواص ضد میکروبی و آنتی‌اکسیدانی بسیار قوی دارد. بتاگلوکان، سیستم ایمنی بدن را تنظیم می‌کند و بهآن کمک می‌کند که بهتر کار کند.

لازم بهیاداوری نیست که بتاگلوکان، میزان سلامتی قلب را افزایش می‌دهد، خواص ضد سرطانی دارد و بهاز بین بردن عفونت‌های بدن کمک می‌کند. این دانه‌های فوق العاده، برای یک رژیم غذایی سالم، ضروری هستند.

شما می‌توانید بلغور جو را برای صبحانه بخورید، آن را بهنان گندم کامل و آرد آشپزی تبدیل کنید و حتی جو پخته شده را بهسوپ‌ها و غذاهای حاوی کوینولا اضافه کنید. روش‌های استفاده بی‌شماری وجود دارند که خوشمزه نیز هستند.


  1. سوپ مرغ

برای درمان سرماخوردگی چه بخوریم,سوپ مرغ و درمان سرماخوردگی

سوپ مرغ هم بهحس چشایی شما، احساس خوبی می‌دهد و هم دارای خواص درمانی می‌باشد. دراین درمان خانگی قدیمی‌، واقعیتی وجود دارد. سوپی که از آبگوشت تهیه شده از استخوان‌های مرغ، استفاده می‌کند حاوی ویتامینهای گروه B، کلسیم، منیزیم و روی می‌باشد.

همه این مواد مغذی، سیستم ایمنی شما را دربرابر سرماخوردگی و آنفولانزا تقویت می‌کنند.

آبگوشت سوپ نیز بهرقیق کردن خلط موجود دربینی کمک می‌کند و اضافه کردن چاشنی‌هایی مانند زنجبیل، سیر، پیاز و قارچ شیتاکه، تاثیرات این سوپ بر تقویت سیستم ایمنی را افزایش می‌دهند. بنابراین کلاه آشپزی‌تان را بهسر کنید و هرچه سریعتر یک سوپ مرغ خوشمزه آماده کنید.


  1. چای سبز و چای سیاه

برای درمان سرماخوردگی چه بخوریم,چای و درمان سرماخوردگی

این دو چای، بخاطر اینکه حاوی پلی فنول‌ها و فلاونوئیدها هستند، توانایی فوق العاده‌ای برای تقویت سیستم ایمنی شما دارند. این آنتی اکسیدان‌های قوی، رادیکال‌های آزاد را از بین می‌برند و کارایی سیستم ایمنی شما را ۱۰۰درصد می‌کنند.

برای دستیابی بهاین نتایج، شما می‌توانید از انواع بدون کافئین یا معمولی آنها استفاده کنید.

چای را با شیرین کننده مورد نظرتان، طعم‌دار کنید اما از شیر استفاده نکنید زیرا پروتئین شیر، پلی فنول‌های چای را خنثی می‌کند و درنتیجه انتظاری که برای تقویت سیستم ایمنی‌تان دارید، برآورده نخواهد شد.


  1. قارچ شیتاکه

برای درمان سرماخوردگی چه بخوریم,قارچ شیتاکه و درمان سرماخوردگی

اگرچه این قارچ‌ها، فاقد رنگ‌های جذاب و زیبای سبزیجات مغذی دیگر هستند اما این قارچ‌های خوشمزه، حاوی ویتامین‌های ضروری‌اند. درسراسر جهان، قرن هاست که از قارچ‌ها، بعنوان درمان‌های جایگزین استفاده می‌شود. آنها توانایی افزایش تعداد سلول‌های سفید خون دربدنمان را دارند که بهدرمان عفونت‌ها کمک می‌کنند.

هم چنین حاوی آنتی اکسیدان‌ها، ویتامین‌های گروه B، ریبوفلاوین و نیاسین هستند که بهآنها، خواص ضد ویروسی و ضد باکتری می‌دهد. می‌توانید آنها را برای استیک ، سرخ کنید، درسالاد بریزید یا بهسس پاستا اضافه کنید. آنها عطر و طعم، بافت فوق العاده و قدرت مبارزه با سرما را بهغذایتان اضافه می‌کنند.


نکته آخری که شاید برایتان جالب باشد: اگر گرفتگی بینی دارید که برطرف نمی‌شود، اسپری سالین (آب نمک) را امتحان کنید. بله، همان اسپری که کودک شما نمی‌تواند تحملش کند با این حال چون شما یک شخص بالغ هستید، می‌توانید از عهده‌اش بر آیید. بینی‌تان را سریعا با آن، شستشو دهید.

اگر بههر علتی گرفتار سرماخوردگی شدید، با استفاده از این داروهای خانگی می‌توانید بر آن، غل بهکنید.


مطالب سایت را سریع دنبال کنید


سلبریتی ها و افراد مشهورخانواده و سبک زندگی سالمتکنولوژی و فناوری و هوا فضامد و زیبایی و آرایش و جذابیتآشپزی و دسر و سالد و نوشیدنیفال و کارکاتور و طنز و سرگرمیسلامت فردی و بهداشت عمومیچند رسانه ای

منبع : alamto.com

پست های مرتبط

Leave a Comment