جای نیروی کار حرفه‌ای در شهرهای کوچک نیست


بر اساس یک مطالعه جنجالی اشتغال متخصصان در شهرهای کوچک باعث هدر دادن منابع می شود و این افراد باید در کلان شهرها و کنار هم زندگی کنند.

این پژوهش توسط محققان دانشگاه پرینستون و بانک فدرال صورت گرفته و بر اساس آن باید نیروی کار حرفه‌ای نظیر پزشکان، وکلا، مدیران و متخصصان کامپیوتر را در شهرهای بزرگ گرد هم آورد، حتی اگر اینکار به قیمت پرداخت دستمزد بیشتر به پرسنل معمولی تمام شود:

افراد دارای مهارت های شناختی و غیر روتین (CNR) بسیار مفید و در عین حال کمیاب هستند. بهره وری این افراد با زندگی کنار دیگر کارکنان CNR به شکل چشمگیری افزایش پیدا می کند. بنابراین جذب آنها در شهرهای کوچکتر با ترکیب جمعیتی ناهمگون باعث هدر رفتن منابع می شود.

این مطالعه مدعی است برای جلوگیری از هدر رفت این منابع باید آنها را در شهرهای بزرگ گرد هم آورد و در عوض کارکنان معمولی را به شهرهای کوچکتر منتقل کرده و به رشد این مناطق کمک کرد.

نیروی کار حرفه‌ای

راهکار این محققان برای متمرکز کردن افراد با مهارت های شناختی و تبدیل کلان شهرهایی نظیر سان‌فرانسیسکو و نیویورک به قطب دانش این است که متخصصان ساکن در این مناطق مالیات اضافه ای به دولت بپردازند تا در نهایت به دست کارکنانی برسد که به شهرهای کوچکتر منتقل شده اند. به باور محققان با اجرای این سیاست کلان شهرها خلوت تر و کوچکتر می شوند که به افزایش بازدهی کارکنان CNR منجر می شود.

از طرف دیگر بعضی از شهرهای بزرگ مثل میامی و لاس وگاس کماکان به هاب دانش تبدیل نمی شوند چون عمده فعالیت آنها در حوزه هایی نظیر فروش است که چندان به کارکنان CNR نیاز ندارد.

به محض انتشار این گزارش غیرمعمول انتقادها علیه آن شروع شد. به باور برخی کاربران شبکه های اجتماعی پیاده سازی این سیاست باعث تبعیض های نژادی و طبقاتی می شود.

منبع : digiato.com

Javadesmaty

پاسخی بگذارید

Next Post

بررسی تعطیلی صنعت خودرو و افسانه زیان 20 میلیارد دلاری

چ نوامبر 6 , 2019
صنعت خودروسازی ایران که بعد از نفت، گاز و پتروشیمی بزرگ‌ترین صنعت کشورمان به شمار می‌رود و با حدود ۸۵۵ هزار پرسنل ۱۰ درصد از تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص  داده در حال حاضر از مشکلات عدیده‌ای رنج می‌برد، اما پرسش این است که در صورت تعطیل شدن این […]