گزارش تابستان ۹۸ کافه بازار از دستگاه‌های اندرویدی منتشر شد


کافه بازار در گزارش تابستان ۹۸، اطلاعات آماری جالبی از دستگاه‌های اندرویدی کاربران خود از جمله بیشترین کلمات جستجو شده ارائه داد.

کافه بازار در گزارش فصلی تابستان ۹۸ اطلاعات دستگاه‌های اندرویدی از جمله بیشترین کلمات جستجو شده، درصد کاربران هر برند گوشی تلفن همراه، تغییرات نصب‌ فعال دسته‌های مختلف، میانگین نصب فعال برنامه‌های پرطرفدار، بیشترین رشد در تعداد برنامه و درصد افزایش تعداد کاربران خریدکننده‌ی هر دسته را منتشر کرد. انتشار این اطلاعات، به ایجاد فضای رقابتی‌تر در این صنعت کمک کرده و به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند از تغییرات مهم هر دوره آگاه شوند.

مقاله‌ی مرتبط:

یکی از بخش‌های جالب اطلاعات آماری منتشر شده از سوی کافه بازار مربوط به درصد کاربران هر برند تلفن همراه است. امسال نیز مانند سال گذشته، سامسونگ و پس از آن هواوی بیشترین درصد را به خود اختصاص داده‌اند و کمترین درصد به کاربران ایسوس و شیائومی تعلق دارد.

گزارش تابستان ۹۸ کافه بازار

بخش بعدی گزارش اطلاعات مربوط به درصد خریدکننده‌ی هر برند تلفن همراه در دسته‌ها‌ی بازی (تصویر اول) و دسته‌های برنامه (تصویر دوم) است.

گزارش تابستان ۹۸ کافه بازار

یکی دیگر از اطلاعات جالب و مفید برای توسعه‌دهندگان اندروید، درصد تعداد برنامه‌ها در هر دسته است. جدول زیر نشان می‌دهد، از مجموع برنامه‌های موجود در بازار چه سهمی در هر دسته قرار می‌گیرد. امسال نیز مانند سال گذشته، بیشترین دسته‌ی برنامه‌ها یعنی ۱۸ درصد آن‌ها به دسته‌ی آموزشی و بیشترین دسته‌ی بازی‌ها یعنی ۳ درصد آن‌ها به دسته‌ی تفننی تعلق دارند. آب‌وهوا، رفت‌آمد، شبیه‌سازی و استراتژی صفر درصد از سهم دسته‌بندی برنامه‌ها و بازی‌های کافه بازار را دارا هستند.

گزارش تابستان ۹۸ کافه بازار

در بخش درصد رشد تعداد برنامه‌ها در هر دسته، برنامه‌های مرتبط با خرید (۱۰ درصد) بیشترین رشد، کتاب‌ها و منابع (۱ درصد) کم‌ترین رشد را داشته‌اند. در بخش بازی نیز بیشترین رشد مربوط به کلمات و دانستنی‌ها (۵ درصد) و کم‌ترین رشد مربوط به بازی‌های اکشن (۱ درصد) بوده است.

گزارش تابستان ۹۸ کافه بازار

در بخش میانگین نصب فعال برنامه‌های پرطرفدار هر دسته، میزان نصب فعال ۲۰ برنامه در پایان فصل تابستان نشان داده شده است (تصویر اول)؛ همچنین در بخش درصد تغییرات نصب فعال، نشان داده شده که مجموع نصب فعال برنامه‌های هر دسته از انتهای فصل پیش تا انتهای فصل تابستان چند درصد تغییر داشته است (تصویر دوم).

گزارش تابستان ۹۸ کافه بازار

اطلاعات مربوط به درصد افزایش تعداد کاربران خریدکننده‌ی هر دسته، بخش دیگری از گزارش فصلی کافه بازار را تشکیل می‌دهد. در این نمودار میزان افزایش مجموع تعداد کاربران خریدکننده‌ی هر دسته در فصل تابستان مشخص شده است.

گزارش تابستان ۹۸ کافه بازار

درنهایت یکی از جذاب‌ترین بخش‌های گزارش مربوط به پرتکرارترین عبارت در جستجوی بازار است. طبق اطلاعات منتشر شده، بازی (۱۰۰ درصد) و واتساپ (۷۵ درصد) بیشترین عبارات جستجو شده، اپارات (۱۳ درصد) و ایمو (۱۵ درصد) کم‌ترین عبارات جستجو شده در کافه بازار هستند.

گزارش تابستان ۹۸ کافه بازار

منبع: زومیت

Javadesmaty

پاسخی بگذارید

Next Post

بی‌ ام‌ و M5 تیونینگ جی پاور با قدرت ۷۷۰ اسب‌بخار رونمایی شد

د اکتبر 28 , 2019
تیونر جی‌پاور نسخه‌ی جدید بی‌ام‌و M5 را رونمایی کرد که ۷۷۰ اسب‌بخار قدرت دارد و در عرض ۱۰ ثانیه می‌تواند به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.  به‌جرئت می‌توان گفت قدرت ۶۰۰ اسب‌بخاری بی‌ام‌و M5 کد F90 واقعا برای خودرویی سدان زیاد است؛ ولی برای برخی از افراد […]
bmw m5