برنامه ۴۵۴ میلیارد دلاری سناتور آمریکا برای گسترش بازار خودروهای برقی


یک سناتور دموکرات آمریکایی برنامه‌ای ۴۵۴ میلیارد دلاری جهت گذر از خودروهای سوخت فسیلی و استفاده از خودروهای الکتریکی ارائه کرده است.

چاک شومر (Chuck Schumer)، سناتور دموکرات آمریکا، برنامه‌ای ۱۰ ساله برای جایگزینی خودروهای الکتریکی با خودروهای مجهز به پیشرانه‌های احتراق داخلی ارائه کرده و معتقد است، با صرف بودجه‌ی ۴۵۴ میلیارد دلار این تغییر صنعتی امکان‌پذیر خواهد بود. به گزارش رویترز در بیانیه‌ی منتشرشده توسط شومر، استراتژی او برای محقق‌کردن این برنامه ارائه‌ی تخفیفی ۳ هزار دلاری به خریداران خودروهای الکتریکی است. این یارانه‌ی ۳۹۲ میلیارد دلاری به صاحبان خودروهای بنزینی که حداقل ۸ سال از عمر خودروهایشان می‌گذرد اعطا خواهد شد تا بتوانند خودروی خود را با نمونه‌های الکتریکی، هیبریدی و پیل سوختی تعویض نمایند و خودروهای قدیمی اوراق خواهند شد.

جایگاه شارژ خودروی الکتریکی

یارانه‌های برنامه‌ی شومر بین ۳ تا ۵ هزار دلار متغیرند و برای افراد کم‌درآمد ۲ هزار دلار دیگر نیز به این مبلغ افزوده خواهد شد. شومر معتقد است، با این برنامه در طول ۱۰ سال ۲۵ درصد از ناوگان خودرویی آمریکا، معادل ۶۳ میلیون دستگاه خودرو، با خودروهای الکتریکی جایگزین خواهد شد. او در این‌باره می‌گوید:

این برنامه سبب کاهش تعداد خودروهای آلاینده‌ی کربنی در جاده‌ها خواهد شد. به علاوه سبب ایجاد هزاران فرصت شغلی با دستمزد مناسب می‌شود و رسیدن به هدف نرخ آلاینده‌ی کربنی صفر تا اواسط قرن را شتاب می‌بخشد.

براساس این برنامه ۴۵ میلیارد دلار صرف احداث ایستگاه‌های شارژ الکتریکی جدید در سراسر ایالات متحده خواهد شد و ۱۷ میلیارد دلار نیز جهت تشویق خودروسازان آمریکایی به احداث کارخانه‌های جدید و تجهیز کارخانه‌های فعلی برای تولید خودروهای الکتریکی در نظر گرفته می‌شود. گری جونز، رئیس اتحادیه‌ی کارگران صنعت خودرو در آمریکا، ضمن حمایت از این طرح گفته است:

با سرمایه‌گذاری در صنعت خودروسازی داخلی ضمن ارج‌نهادن به فداکاری‌ها و زحمات کارگران این صنعت، فرصت‌های شغلی بی‌شماری در زنجیره‌ی تأمین صنعت خودروسازی ایجاد خواهد شد.

به نظر می‌رسد این برنامه جهت کسب حمایت کارگران صنعت خودروسازی آمریکا و پیروزی در نبرد انتخاباتی میان جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها قبل از انتخابات سال ۲۰۲۰ میلادی تدوین شده است.

منبع: زومیت

Javadesmaty

پاسخی بگذارید

Next Post

اپل به‌مرور زمان بهبودهای مهمی در کاتالیست اعمال می‌کند

د اکتبر 28 , 2019
اپل اعلام کرده است قصد دارد ازطریق شنیدن بازخوردهای سازندگان اپلیکیشن‌ها، با گذر زمان تغییرات مثبت متعددی در کاتالیست اعمال کند. فریم‌ورک کاتالیست اپل فناوری نوپایی به‌شمار می‌آید و هنوز در اول مسیرش قرار دارد. درواقع، بسیاری از سازندگان اپلیکیشن‌ها گفته‌اند هنوز نمی‌توان روی کاتالیست به‌عنوان پلتفرمی حرفه‌ای حساب بازکرد. در‌همین‌زمینه، اپل […]
اپل کاتالیست / Apple Catalyst