کراس اور برقی و مفهومی نیسان آریا رونمایی شد


نیسان از خودروی مفهومی جدید با نام آریا رونمایی کرد که در کلاس کراس‌اور الکتریکی و ابعادی مشابه نیسان روگ قرار دارد.

نیسان به‌طور رسمی در نمایشگاه خودروی توکیو ۲۰۱۹ از کراس‌اور مفهومی جدید با نام آریا رونمایی کرد. اولین تصاویر از این خودرو چند روز پیش در اینترنت منتشر شده بودند که یک کراس‌اور الکتریکی را نشان می‌دادند که جلوپنجره‌ای بزرگ، چراغ‌های LED و سقف شیب‌دار داشت. در طراحی نیسان آریا از خودروهای مفهومی IMx و IMQ الهام گرفته شده است. 

nissan ariya concept

مقاله‌های مرتبط:

از قبل اطلاع داشتیم که نیسان در حال آماده‌سازی یک کراس‌اور الکتریکی برای بازار آمریکا است. در ماه اوت نیز نیسان یک مدل نزدیک به مدل تولیدی از این کراس‌اور را در مراسمی به تعدادی از نمایندگان خود نشان داد و حالا این مدل در نمایشگاه خودروی توکیو ۲۰۱۹ رونمایی شد. نیسان آریا دماغه کوتاه‌تر از خودروی مفهومی IMx دارد و طراحی داخلی آن نیز هیچ شباهتی به خودروهایی که دیده‌ایم ندارد. این خودرو همچنین از نسل جدید سیستم‌های رانندگی نیمه خودکار نیسان با نام ProPilot 2.0 استفاده می‌کند.

nissan ariya concept

در بخش ابعاد، نیسان آریا ابعادی مشابه با نیسان روگ (نیسان ایکس تریل) دارد. نیسان روگ ابعادی کوچک‌تر از مورانو دارد ولی فضاسازی هوشمندانه‌ای در نیسان آریا انجام شده و به همین دلیل فضای داخلی آن قابل مقایسه با مورانو است. این شاسی‌بلند فاقد آلایندگی باید خودروی سریعی هم باشد. تخمین زده می‌شود که نیسان آریا برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به زمانی کم‌تر از ۵ ثانیه نیاز دارد. اطلاعاتی از مشخصات باتری این مدل نیز در دسترس نیست ولی گفته شده که با هر بار شارژ می‌تواند ۴۸۳ کیلومتر را طی کند. اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود، شاسی‌بلند برقی نیسان تا نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۱ وارد بازار آمریکا خواهد شد.

منبع: زومیت

Javadesmaty

پاسخی بگذارید

Next Post

نوسان‌های جرمی زمین، منظومه‌‌ی شمسی و کهکشان راه شیری تا چه اندازه حقیقت دارد؟

ج اکتبر 25 , 2019
کهکشان‌ها در طی میلیون‌ها سال به شکل کنونی خود درآمده‌اند؛ اما آیا می‌توان نوسان‌های جرمی را یکی از مراحل شکل‌گیری آن‌ها دانست؟ طبق یکی از متداول‌ترین مدل‌های کیهان‌شناسی، اولین کهکشان‌ها بین ۱۳ الی ۱۴ میلیارد سال پیش تشکیل شدند. در طول میلیاردها سال، ساختارهای کیهانی به شکل کنونی خود درآمدند. […]
اسکوتوم سنتاروس