خروج ارزی تولید پراید و تیبا کاهش یافت


گروه خودروسازی سایپا اعلام کرد توانسته است ۳۸ قطعه از مجموعه‌های موتور، جعبه‌دنده، اکسل و EMS محصولات سایپا شامل پراید و تیبا را در داخل کشور تولید کند.

گروه خودروسازی سایپا با اجرای طرح ملی بومی‌سازی قطعات محصولات خود در شرکت مگاموتور توانست ۳۸ قطعه از مجموعه‌های موتور (پیشرانه)، جعبه‌دنده، اکسل و EMS محصولات سایپا را با کمک شرکت‌های ایرانی در داخل کشور تولید کند.

سایپا

مقاله‌های مرتبط:

طرح داخلی‌سازی قطعات مربوط به جعبه‌دنده، موتور، اکسل و EMS محصولات خانواده‌ی تیبا؛ و موتور و اکسل و EMS محصولات خانواده‌ی پراید؛ و قوای محرکه وانت زامیاد با پیشرفت بین ۳۰ تا ۱۰۰ درصدی پروژه در شرکت‌های تولیدکننده‌ی داخلی اجرا شده و قرار است نیاز محصولات گروه خودروسازی سایپا را برطرف کند.

قطعاتی نظیر مجموعه دنده برنجی خودرو، واشر سرسیلندر، دینام، رگولاتور و دریچه گاز، دیسک و صفحه‌کلاچ، حسگر اکسیژن، انژکتور، مدولاتور، مجموعه‌ی پلوس خودرو و چند قطعه‌ی دیگر مربوط به قوای محرکه ازجمله قطعاتی هستند که مگاموتور سایپا بومی‌سازی کرده است. با داخلی‌سازی قطعات مذکور، تاکنون به‌ازای هر دستگاه محصول از خانواده‌ی پراید و تیبا، ۲۹۰ یورو صرفه‌جویی ارزی برای گروه خودروسازی سایپا محقق شده است.

 2 SAIPA TIBA / سایپا تیبا ۲

براساس برنامه‌ریزی‌ها، قرار است این قطعات با تیراژ تولید روزانه بین ۲۰ تا ۱،۵۰۰ عددی، نیاز گروه خودروسازی سایپا را برطرف و این گروه را از واردات قطعات یادشده از بازار‌های خارجی بی‌نیاز کند.

منبع: زومیت

Javadesmaty

پاسخی بگذارید

Next Post

مایکروسافت نقش هوش مصنوعی را در بررسی به‌روزرسانی‌های ویندوز 10 شرح داد

د سپتامبر 30 , 2019
مایکروسافت از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در بررسی صحت عملکرد به‌روزرسانی‌های ویندوز ۱۰ استفاده می‌کند که با وجود انتقادها، دستاوردهای مهمی دارد. مایکروسافت به‌دلیل مشکلات متعدد به‌روزرسانی‌های اخیر ویندوز ۱۰، هدف انتقادهای شدیدی قرار گرفت. ردموندی‌ها چندی پیش برای رفع باگ‌های ایجادشده پس از عرضه‌ی به‌روزرسانی مه ۲۰۱۹، مجبور […]