گوریلا گلس به خودروها رسید


شیشه‌های گوریلا که در تلفن‌های همراه هوشمند امروزی کاربرد زیادی دارند در آینده‌ای نزدیک وارد خودروها نیز خواهند شد. 

بسیاری از مالکان فورد F-150 در مورد برخورد سنگ ریزه به شیشه‌ی اتومبیلشان نگرانی دارند. در پاسخ به این نگرانی شرکت کورنینگ با همکاری هایپرفورمنس پروژه‌ای را آغاز کرده‌ است تا شیشه‌ی گوریلا گلس را برای پر فروش‌ترین خودروی بازار ایالات متحده تولید کنند. اگر در مورد شیشه‌های گوریلا گلس اطلاعاتی ندارید، باید اشاره کنیم که این شیشه‌ در تلفن‌های همراه هوشمند کاربرد زیادی دارد و در مقایسه با شیشه‌های معمولی مقاومت بیشتری در برابر شکستگی و خراش از خود نشان می‌دهد. همچنین می‌توانید این مقاله‌ی زومیت درباره‌ی گوریلا گلس و تفاوت بین نسخه‌های آن را مطالعه کنید. در این پروژه هدف این است که از شیشه‌های مشابهی در خودروها استفاده شود تا دیگر برخورد سنگ ریزه نتواند در شیشه خراش و شکستگی ایجاد کند. این شیشه قابلیت استفاده در هر نوع خودرویی را دارد؛ ولی بیشتر در وانت‌های آفرودی مثل فورد F-150 استفاده خواهد شد. 

فورد f-150

به گزارش CNET قیمت شیشه‌ی فورد F-150 در حال حاضر بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار بدون احتساب دستمزد نصب است. این مبلغ همچنین با توجه به اینکه خودرو به حسگر باران مجهز باشد یا نه، می‌تواند مقداری تغییر کند. برای مقایسه قیمت شیشه‌ی گوریلا برای این خودرو ۹۰۰ دلار بدون هزینه‌ی نصب است. گرچه این قیمت به‌طرز قابل توجهی بیشتر است، ولی اگر کسی خودرو را در شرایط کارگاهی یا آفرودی استفاده می‌کند، چنین هزینه‌ای برایش ارزش خواهد داشت. استفاده از گوریلاگلس به‌خصوص برای مالکان F-150 راپتور که با خودروی خود زیاد به آفرود می‌روند، سرمایه‌گذاری خوبی محسوب می‌شود. 

فورد F-۱۵۰ رپتور  Ford raptor

مقاله‌های مرتبط:

فورد پیش از این نیز در خصوص استفاده از شیشه‌ی گوریلا گلس با کورنینگ همکاری کرده بود. سوپر اسپرت فورد GT جدید که در کارخانه‌ی Multimatic فورد در کانادا تولید می‌شود نیز به‌صورت استاندارد از شیشه‌ی مقاوم استفاده می‌کند. گروه فیات کرایسلر نیز شیشه‌ی گوریلا را به‌صورت یک آپشن برای جیپ رانگلر جدید عرضه می‌کند. 

 

منبع: زومیت

Javadesmaty

پاسخی بگذارید

Next Post

منتخب‌ عکس‌های علمی هفته از نگاه زومیت؛ از محیط‌زیست تا بازسازی چهره‌ اولین انسان دنیسووا

ش سپتامبر 28 , 2019
هر هفته، جالب‌ترین و برترین عکس‌های علمی از سراسر جهان را از نگاه زومیت تقدیم شما خوانندگان گرانقدر می‌کنیم. در دنیای پر رسانه‌ی امروز، تصاویری هستند که به دلیل اهمیت رسانه‌ای خود بارها و بارها دیده می‌شوند و به اشتراک گذاشته می‌شوند. اما از سوی دیگر، برخی از این تصاویر […]
دومین سیارک خارج از منظومه شمسی نامگذاری شد