ون برقی Canoo سال 2021 به بازار می‌آید


شرکت تازه تأسیس Canoo اولین خودروی برقی خود را که یک ون جادار و کاربردی است در سال ۲۰۲۱ روانه‌ی بازار خواهد کرد. 

استارتاپ سازنده‌ی خودروهای الکتریکی کانو (Canoo) که قبلا با نام EVelozity شروع به کار کرده بود، به‌تازگی از جدیدترین محصول خود رونمایی کرد. خودروی جدید این شرکت نمونه‌ای کاملا قابل تولید است و پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۲۱ وارد بازار شود. این خودرو کانو نام دارد و یک ون کاملا الکتریکی است. کانو به‌صورت اجاره‌ی ماهیانه در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت و هزینه‌ی ماهیانه به جز کرایه‌ی خودرو شامل تمامی سرویس‌ها، شارژ و بیمه نیز می‌شود. 

Canoo Electric Van

طراحی این ون را ریچارد کیم بر عهده داشته است که از کارهای قبلی او می‌توان به بی‌ام‌و i3 و i8 اشاره کرد. وی همچنین نقشی کلیدی در طراحی خودروی فارادی فیوچر داشت که در سال ۲۰۱۷ رونمایی شده بود. ریچارد کیم، خودروی کانو را محصولی می‌داند که دقیقا مورد نیاز بسیاری از مردم است و برخلاف بسیاری از خودروهای الکتریکی که در کلاس کراس‌اورها یا خودروهای اسپرت تولید می‌شوند، در این مدل فقط و فقط به فضای جادار داخلی فکر شده است. 

Canoo Electric Van

مقاله‌های مرتبط:

از نظر ظاهری تمام کابین خودرو با شیشه احاطه شده است. جلو و عقب این ون نیز طراحی تقریبا یکسان دارند. به نظر می‌رسد که کانو خودروی خیلی زیبایی نباشد؛ ولی طراحی آن بسیار کاربردی است. درون کابین صندلی‌های نیمکتی منحنی تعبیه شده‌اند که همگی دارای روکش چرمی هستند. دو صندلی جلویی هم قابلیت چرخش دارند تا رودر روی سرنشینان پشتی قرار گیرند. به‌گفته‌ی کانو این خودرو به تمامی سخت افزارهای لازم مربوط به خودروهای کاملا خودران مجهز خواهد شد. البته خودرویی که در تصویر دیده می‌شود دارای فرمان و پدال‌های گاز و ترمز نیز است. 

Canoo Electric Van

زیرِ پوسته‌ی این خودرو از یک پلتفرم ماژولار استفاده شده است که در حداقل دو خودروی دیگر از این خودروساز استفاده خواهد شد. موتور الکتریکی که در عقب خودرو نصب شده می‌تواند ۳۰۰ اسب‌بخار قدرت تولید کند. باتری ۸۰ کیلووات ساعتی این خودرو نیز می‌تواند شعاع حرکتی ۴۰۲ کیلومتر را با هر بار شارژ فراهم کند. 

منبع: زومیت

Javadesmaty

پاسخی بگذارید

Next Post

اخطار جدی اپل به دارندگان آیفون 11 برای عدم استفاده از نمایشگر غیر اصل

ج سپتامبر 27 , 2019
اپل در اطلاعیه‌ای از کاربران آیفون‌های ۲۰۱۹ خواسته است اگر گوشی‌شان نیاز به تعویض نمایشگر داشت، تنها از نمایشگرهای اصل استفاده کنند و سراغ نمایشگرهای غیراصل نروند. طی هفته‌ی جاری اپل یک صفحه‌ی پشتیبانی جدید را در وب‌سایت رسمی‌اش باز کرد و در آن به‌دفعات از اهمیت استفاده از نمایشگر […]