چرا داروهای خطرناکی برای خانم باردار وجود دارد که هرگز نباید مصرف شود؟ – چرا


داروهای خطرناک زیادی برای خانم باردار وجود دارد و داروها باید فقط پس از درخواست پزشک یا داروساز از اطمینان حاصل شود که آنها برای مادر و جنین کاملاً ایمن هستند و از این طریق است که این داروها با بدن مادر یا بدن جنین ارتباط برقرار می کنند و تأثیر آن در شکل گیری جنین است.

زنان باردار باید بدانند که داروهای خطرناکی برای یک زن باردار وجود دارد و هرگز تعامل او با جنین را دست کم نگیرید ، زیرا به دلیل نحوه ارتباط این داروها با مادر و جنین و تأثیر مستقیم آن در شکل گیری جنین در مراحل مختلف بارداری ، به طوری که دسته بندی داروها وجود دارد ، برخی از آنها کاملاً بی خطر هستند و می توان به طور منطقی از آن استفاده کرد ، مانند پاراستامول ، و بعضی از آنها فقط در ماههای خاصی از بارداری ایمن هستند و برخی در تمام ماه ها بی خطر نیستند ، و برخی دیگر به دلیل عدم مطالعه در مورد دارویی که بی محلی برای خطر و آزمایش باقی نمی ماند. .

تأثیر مستقیم روی جنین

جفت همان ارتباط خون خون مادر و جنین است که از طریق آن مواد غذایی و اکسیژن به آنها منتقل می شود و این جفت در صورت داشتن مشخصات خاص امکان عبور برخی داروها را می دهد ، در حالی که برخی دیگر مانع از آن می شوند ، به عنوان مثال: جفت اجازه عبور انسولین را نمی دهد حتی اگر با تزریق انجام شود و می رسد. مستقیماً درون خون مادر قرار می گیرد و بنابراین انسولین روی جنین تأثیر نمی گذارد زیرا به آن نمی رسد ، در حالی که سایر داروهای نظیر داروهای لخته کننده خون ، آسپیرین و برخی از انواع آنتی بیوتیک ها مانند تتراسایکلین اجازه عبور جفت را به جنین می دهند و بنابراین این داروها برای خانم باردار داروهای خطرناک محسوب می شوند زیرا مستقیماً درگیر هستند با جنین ، Addo وجود دارد این می تواند منجر به ناهنجاری در جنین ها ، یا رشد ضعیف شود ، یا بیماری جدی منجر به مرگ در رحم و نیاز به سقط جنین شود.

باریک شدن رگ های خونی در جفت

داروهایی وجود دارد که ممکن است به جفت منتقل نشود و به طور مستقیم با جنین تداخل ایجاد کند ، اما باعث باریک شدن رگ های خونی در جفت می شوند ، به طوری که باعث کاهش غذا و اکسیژن رسیدن به کودک می شوند ، در این صورت ممکن است وضعیت جنین رو به وخامت گذاشته و کاملاً بمیرد ، یا اگر در ماه های اخیر باشد ، زود متولد شود. با وزن کم و سلامتی بسیار ضعیف به دنیا می آید.

داروهای خطرناک برای زنان باردار باعث انقباضات می شود

داروهایی که برای خانم باردار ممنوع است ، دلیل جلوگیری از انقباض آنها که ممکن است باعث ایجاد آنها در رحم زن باردار شود ، و سقط جنین ممکن است بدترین نتیجه نباشد. کودکی که مشکلات قلبی یا مغزی زیادی دارد.

داروهای فشار: داروهای خطرناک برای زنان باردار

داروهای کم فشار یا پر فشار را باید با احتیاط و تحت نظر پزشک برای تجویز داروهای ایمن مصرف کرد ، زیرا هرگونه دستکاری در فشار مادر به طور همزمان بر فشار خون جفت جنین تأثیر می گذارد ، بنابراین فشار خون پایین می تواند منجر به کاهش شدید مواد غذایی و منابع اکسیژن موجود به جنین شود.

در ماه های اول که ماه های اصلی جنین هستند ، داروهای خطرناک بیشتری برای خانم باردار نسبت به آنهایی که در دوره های بعدی خطرناک هستند وجود دارد و باید از لحظه آگاهی از خبر بارداری مراقب باشید و به طور مرتب از پزشک پیروی کنید و از او درباره تمام داروهای مورد نیاز مادر بپرسید ، و بدون استفاده از دارو را مصرف نکنید. دانش جامد از آن.

توجه: این مقاله حاوی توصیه های پزشکی است ، اگرچه این نکات توسط متخصصان نوشته شده است و برای اکثر افراد عادی ایمن و مضر نیست ، اما آنها جایگزینی برای توصیه های پزشک شخصی شما محسوب نمی شوند. از خطر آن استفاده کنید.

.


مطالب سایت را سریع دنبال کنید

َ

سلبریتی ها و افراد مشهورخانواده و سبک زندگی سالمتکنولوژی و فناوری و هوا فضامد و زیبایی و آرایش و جذابیتآشپزی و دسر و سالد و نوشیدنیفال و کارکاتور و طنز و سرگرمیسلامت فردی و بهداشت عمومیچند رسانه ای,عکس و فیلم و کلیپ

پست های مرتبط

Leave a Comment