چرا تنگی نفس در یک زن باردار رخ می دهد و آیا بر سلامتی جنین تأثیر می گذارد؟


تنگی نفس در یک زن باردار یکی از شایع ترین علائم بارداری ضعیف است ، همانطور که از هفته های اول ظاهر می شود ، و در سه ماه دوم به طور نسبی کاهش می یابد ، و علائم در طی سه ماه گذشته دوباره ظاهر می شود ، و دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود یک زن باردار احساس ضعف کند. تنفس اگرچه هورمونهای بارداری عمق تنفس را افزایش می دهند ، تا اکسیژن کافی برای بدن مادر و جنین تأمین شود ، اما سرعت تنفس و پریشانی که زن احساس می کند باعث ناراحتی بزرگی می شود ، موارد زیر شایع ترین علل تنگی نفس در یک زن باردار است و هنگامی که برای جنین خطرناک شود.

اندازه بزرگ جنین

به همین دلیل ماهها در سه ماه گذشته است که اندازه جنین در داخل رحم افزایش یافته و به دیافراگم ریه فشار می یابد ، مانع از گسترش و گسترش چشمگیر ریه ها می شود ، همانند میزان مایعات اطراف جنین نیز وجود دارد و اگر زن باردار دوقلو باشد ، ماده افزایش می یابد ، بنابراین زن احساس ناراحتی و کمتر می کند. اکسیژن ، اما نگران نباشید ، این علائم طبیعی است و بر سلامتی جنین تأثیر نمی گذارد زیرا هورمون ها باعث افزایش درصد اکسیژن رسیدن به آن می شوند و با تمرین متوسط ​​و نشستن تنفس صحیح ، خانم باردار احساس بهتری می کند و نمایش بلافاصله پس از تولد از بین می رود.

تنگی نفس در یک زن باردار و استرس

این دلیل ممکن است تنگی نفس را در یک زن باردار در ماه های اول یا آخر توضیح دهد ، طبیعی است که خانم از مراحل بارداری و زایمان از استرس ، افسردگی ، اضطراب و ترس رنج ببرد ، به خصوص در ماه های اول پس از آنکه زن متوجه شد که باردار است و آگاهی بیشتری در مورد لزوم تنفس خوب برای حفظ جنین دارد ، ممکن است زمان بارداری با مشکلات و فشارهایی در محل کار یا خانه همراه باشد ، همه این نوسانات روانشناختی ممکن است باعث تنگی نفس شود و بهتر است یک زن برای رفع این علائم سعی در تسکین استرس و ورزش سبک یا یوگا داشته باشد.

کمبود پروژسترون

ممکن است در نسبت هورمون پروژسترون در یک زن باردار مشکلاتی ایجاد شود و این هورمون مستقیماً وظیفه تنظیم فرآیندهای تنفسی در یک زن باردار را دارد و تحریک تنفس در مغز ، به منظور حفظ هوا برای مدت طولانی در ریه کمک می کند تا اکسیژن کافی از آن خارج شود ، در این صورت پزشک مجبور است تشخیص و درمان این بیماری.

بیماری های ریوی

تنگی نفس در خانم باردار در صورت وجود بیماری های قبلی یا فعلی ریه مانند آسم ، آلرژی در قفسه سینه ، عفونت های نای یا عفونت ریه و سایر بیماری هایی که نیاز به تشخیص پزشک دارند و معالجه متناسب با شرایط حاملگی ، بسیاری از داروها وجود دارد. درمان این بیماری ها برای استفاده در بارداری مناسب نیست.

تأثیر تنگی نفس در زنان باردار بر جنین

تمام دلایل فوق خطری برای سلامتی زن یا جنین ایجاد نمی کند و قابل درمان است اما در صورت تسریع ضربان قلب با تنگی نفس ، درد قفسه سینه ، رنگ پریدگی در انتهای بدن و لب ها یا سرفه مداوم به عنوان قطره ها خون را رها می کند. این موارد برای جدی بودن شرایط و مداخلات سریع پزشکی باید به دنبال مشاوره پزشک باشند.

تنگی نفس در یک زن باردار یک علامت شایع است که پس از تولد از بین می رود ، با انجام تمرینات ساده ، نشستن متوسط ​​و خوابیدن و به دور از استرس و کار سخت ، وضعیت زن باردار می تواند بسیار بهبود یابد.

توجه: این مقاله حاوی توصیه های پزشکی است ، اگرچه این نکات توسط متخصصان نوشته شده است و برای اکثر افراد عادی ایمن و مضر نیست ، اما آنها جایگزینی برای توصیه های پزشک شخصی شما محسوب نمی شوند. از خطر آن استفاده کنید.

.


مطالب سایت را سریع دنبال کنید

َ

سلبریتی ها و افراد مشهورخانواده و سبک زندگی سالمتکنولوژی و فناوری و هوا فضامد و زیبایی و آرایش و جذابیتآشپزی و دسر و سالد و نوشیدنیفال و کارکاتور و طنز و سرگرمیسلامت فردی و بهداشت عمومیچند رسانه ای,عکس و فیلم و کلیپ

پست های مرتبط

Leave a Comment