جامعه مجازی هموطن

zahra

قتل عام اقتصادي

  • سیاسی
  • 0
  • 156
  • 2
قتل عام اقتصادي

نقطه ضعف دولت روحانی از نگاه رسایی

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: نقطه ضعف دولت روحانی توافق‌نامه ژنو است و هر عاقبت و سرانجامی که توافق‌نامه ژنو پیدا کند ناخواسته به دولت او گره زده می‌شود.

  حجت‌الاسلام حمید رسائی بعدازظهر دوشنبه در حاشیه گردهمایی ناگفته‌های سیاست خارجی دولت تدبیر و امید در مشهد اظهار کرد: این توافقنامه برد- برد نیست و در حقیقت غربی ها در قالب این توافق نامه دارند با جمهوری اسلامی بازی می کنند و بر این مبنا در صورت اجرای گام نهایی توافقنامه ژنو طرف مقابل متعهد شده تا تمام تحریم‌های سازمان ملل را در موضوع هسته‌ای بر‌دارد اما بخشی از تحریم‌ها که در ارتباط با مسائلی همچون حقوق بشر است باقی می‌ماند و این مسائل حقوق بشری از نظر طرف مقابل عدم محاکمه سران فتنه، حجاب و قصاص است.

دولت یازدهم روحیه جنگندگی و مبارزه ندارد

حجت الاسلام رسائی با تاکید بر اینکه دولت یازدهم روحیه جنگندگی و مبارزه ندارد، افزود: دولت یازدهم در آستانه 100 روزه شدن جنگ روانی موضوع خالی بودن خزانه را مطرح کرد تا اذهان مردم را در برای توافقنامه ژنو آماده کند اما خالی بودن خزانه در حالی از سوی دولت مطرح می شود که 16 هزار میلیارد ریال در مردادماه امسال در خزانه بود و این میزان نسبت به سال گذشته 76 درصد بیشتر بوده است بنابراین باید گفت که دولت یازدهم روحیه مبارزه جویی ندارد.

وی تصریح کرد: توافقنامه ژنو در حقیقت نشانگر این مسئله است که دولت روحیه مبارزه جویی ندارد طوری که در قالب این توافقنامه دو دستی اطلاعات خود را تقدیم به طرف مقابل کردیم و آمریکایی ها با مشاهده این امر متعجب شدند.

وی عنوان کرد: یکی از شعارهای آقای روحانی در تبلیغات انتخاباتی‌اش این بود که سانتریفیوژها و کارخانجات باید بچرخد اما امروز توافقنامه ژنو به بن بست رسیده و در حقیقت پاشنه آشیل دولت روحانی توافق‌نامه ژنو شده و هر عاقبتی توافق‌نامه ژنو پیدا کند ناخواسته به دولت روحانی گره زده می‌شود لذا این سی و دومین نقد بنده به توافق‌نامه ژنو است و صدها نفر هم این توافق‌نامه را نقد و در این مورد کتاب چاپ کرده اند.  

پارلمان اروپا در هنگام مطالبه حقوق بشر موضوع همجنس بازی را مطرح می کند

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در رابطه با این مذاکرات اعلام کردند غربی ها هیچ وقت از شما راضی نمی‌شوند مگر اینکه از آنها تبعیت محض کنید و این امر در حالی است که بیانیه پارلمان اروپا ما را ناقض حقوق بشر می داند و معتقد است که همجنس بازی باید در ایران وجود داشته باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که چرا پارلمان اروپا در مورد همجنس‌بازی مخالفتی ندارد؟ افزود: این پارلمان در هنگامی که می‌خواهد مطالبه حقوق بشر کند این موضوع را مطرح می نماید و جالب تر این است که کسانی دم از حقوق بشر می زنند که خود ناقض حقوق بشرند. به عنوان نمونه در راس نقض حقوق بشر آمریکا و اروپا قرار دارند و در حقیقت وام‌هایی که آمریکا در افغانستان و عراق استفاده می‌کند در حقیقت درجه پایین‌تری از بمب هسته‌ای است.

نماینده مردم تهران در مجلس اظهار کرد: دولت نباید به این مذاکرات خوش بین باشد زیرا در قطعنامه شورای امنیت در سال 2010 گفته شده جمهوری اسلامی ایران باید ساخت تمام مراکز اورانیوم و پلوتونیوم را متوقف کند بنابراین در مسئله مذاکره بحث در مورد چرایی مذاکره نیست بلکه بحث در خصوص چگونگی مذاکره است.

وی تصریح کرد: دولت و آقای روحانی با این مذاکرات 35 سال مقاومت و استقامت را فروختند و این امر در حالی است که توافق یعنی برداشت‌ها یکی شود و در هنگامی که یک متنی بی محتوا و مبهم است یعنی توافقی صورت نگرفته است.

حجت الاسلام رسایی تاکید کرد: امروز به دلیل اقدامات دولت یازدهم غربی ها پررو و زیاده خواه تر شده اند طوری که سفیر ایران را در سازمان ملل راه نمی‌دهند و به عقیده بنده دولت نباید در برابر فشارهای آمریکا برای تغییر نماینده ایران در سازمان ملل کوتاه بیاید.

استیضاح ظریف در صورت عبور از خط قرمزهای رهبری

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص استیضاح ظریف بیان کرد: وزیر امور خارجه، محمد جواد ظریف نباید به خاطر این مذاکرات استیضاح شود زیرا توافقنامه به بن‌بست رسیده و اگر او برکنار شود عده ای گمان می کنند  که اگر او بر سر کار باقی می‌ماند مذاکرات به خوبی پیش می‌رفت البته اگر ظریف برخلاف خط قرمزهای رهبر معظم انقلاب مذاکره اقدام کرده و مراکز فرآوری تعطیل شود آنگاه بعید می‌دانم ملت ایران اجازه دهند چنین فردی در کشور باقی بماند.

وی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب به تازگی در موضوع استقلال تیم مذاکره کننده هسته ای تاکید می‌کنند زیرا می دانند که استقامت و پایداری شرط موفقیت جمهوری اسلامی است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در حال حاضر هیئت‌های اروپایی مداوم به کشور سفر می‌کنند و در خاک ما بی‌احترامی می‌کنند و آنگاه دولت یازدهم از این موضوع به عنوان دیپلماسی دولت تدبیر و امید نام می برد و حال همه این موارد در حالی است که اکنون برخی افراد دارند به ملت القاء می‌کنند که اگر می‌خواهید مشکلات برطرف شود باید توافقنامه ژنو صورت گیرد.

رهبر معظم انقلاب در دوره احمدی‌نژاد اجازه مذاکره را نداد

به گفته وی رهبر معظم انقلاب در دوره احمدی‌نژاد اجازه مذاکره را نداد زیرا او با برند استکبارستیزی آمده بود اما روحانی با برند کدخدایی آمده است  و باید در نظر داشت که تیم دولت جدید از طرف غربی ها درخواست کرده تا مذاکرات به صورت محرمانه برگزار شود زیرا اگر محتوا را مردم به درستی بفهمند ناراحت و عصبانی می‌شوند.

حجت الاسلام رسایی تصریح کرد: سخت ترین برخوردهای منتقدان با دولت یازدهم بوده طوری که توقیف نشریه 9 دی و هفته نامه یالثارات برای برخورد با دولت صورت گرفت و از سویی برخی از اقدامات برای نخستین بار در این دولت صورت گرفت؛ به عنوان نمونه برای نخستین بار رئیس جمهور ما با رئیس جمهور آمریکا مکالمه تلفنی کرد و همچنین برای نخستین بار مقام معظم رهبری فرمودند دولت با منتقدین شرح صدر داشته باشد و از سویی برای نخستین بار از زبان وزیر امور خارجه شنیدیم که گفت مشروعیت فلسطین به اسرائیل بازمی‌گردد.

روش توزیع سبد کالا زشت بود/ مهدی هاشمی اطلاعات قرارداد را در اختیار کرسنت گذاشت

وی با اشاره به توزیع سبد کالا بیان کرد: روشی که برای توزیع سبد کالا صورت گرفت بسیار بد و زشت بود و به اعتقاد بنده حامد کرزای در افغانستان می‌توانست بهتر از این سبد کالا را بین مردم خود توزیع کند.

نماینده مردم تهران در مجلس در خصوص پرونده کرسنت بیان کرد: مهدی هاشمی اطلاعات قرارداد را در اختیار کرسنت گذاشت و مطابق این پرونده که میان ایران و امارات بود قرار شد گاز را از طریق خلیج فارس به آنها بدهیم و در مدت 7 سال با 18 دلار و در 18 سال با 40 دلار گاز را بفروشیم اما فساد در آن صورت گرفت. با روشن شدن موضوع به دیوان لاهه شکایت شد و تعدادی از حقوقدانان نسبت به این موضوع انتقاد کردند.

وی تاکید کرد: اگر کرسنت برنده دادگاه شود باید در 18 سال  گاز را به قیمت 40 دلار بفروشیم و در خوش‌بینانه‌ترین حالت دولت باید 8 میلیارد دلار خسارت و در بدبینانه‌ترین حالت 35 میلیارد دلار خسارت را بپردازد.

پست های مرتبط