جامعه مجازی هموطن

Admin

تذکر صریح آیت الله العظمی وحید خراسانی

  • کلامی
  • 0
  • 314
  • 1

تذکر صریح معظم له به کسانی که سخنان ایشان را تحریف کرده اند

آیت الله العظمی وحید خراسانی مد ظله العالی صبح امروز(۱۳۹۵/۱۲/۱۴)و در درس خارج فقه خویش، ضمن رد شایعاتی که اخیرا علیه ایشان منتشر شده بود، فرمودند: مطالبی که در این درس بیان می شود برای علماست و نه برای جهال. و تحریف مطالب، موجب لعن خداست. خدا لعنت کند آن کسانی که یحرفون الکلم عن مواضعه وآنچه ما نگفتیم به ما نسبت می دهند.
معظم له در ادامه ضمن اشاره به شایعه مذکور فرمودند: ما نگفتیم: نبش قبر آن دو(عمر و ابوبکر) ، واجب است و جنازه آنها را باید بیرون آورد بلکه این نتیجه گفته خود صدیق ابوبکر است که گفت: نَحْنُ مَعاشِرَ الْأَنْبِیاءِ لا نُوَرِّثُ ما تَرَکْناهُ صَدَقَة- ما انبیا ارث نمی گذاریم و هرچه از ما می ماند صدقه می باشد.
ایشان در توضیح و بیان سخن مذکور فرمودند: در مبحث حجیت ظواهر ثابت شده که هر سخنی بر آنچه که مطابق با آن و ملازم آشکار با آن است، دلالت دارد و حجت و برهان است بنابر این، نتیجه این گفته صدیق(ابوبکر) در مقابل صدیقه کبری این می شود که آن صدقه، حق جمیع مسلمین است و هر مؤمنی از خانه رسول خدا مورد این صدقه است و بر دفن آن دو در آنجا حق اعتراض دارد.
آیت الله العظمی وحید خراسانی مد ظله العالی سپس با اشاره به بحثهایی که در غصب مال می باشد، فرمودند: این جا این سؤال مطرح می شود: آیا دفن آن دو در آن مکان به اذن همه مسلمین(از زمان رسول خدا تا قیامت) بود و یا چنین اجازه ای نبود؟ بین نفی و اثبات منزله ای نیست. چنین اجازه ای از همه مسلمین نبود، بنابر این آنان به مقتضای حقشان چنان حقی دارند.

پست های مرتبط