استیک مرغ با سس قارچ، خوشمزه و لذیذ


اختصاصی تابناک باتو؛ امروز تصمیم داریم یک نوع از روش پخت مرغ را که با سس قارچ، مزه‌دار شده است، به شما آموزش دهیم. برای آشنایی با مواد اولیه و روش پخت، با ما همراه باشید.

 

استیک مرغ با سس قارچ

مواد لازم:

سینه‌ی مرغ: ۴ عدد

روغن زیتون: چهار قاشق غذاخوری

قارچ تازه‌ی ورقه شده: دو پیمانه

آب مرغ: سه چهارم پیمانه

آویشن تازه و خرد شده: یک قاشق غذاخوری

نمک: به میزان لازم

فلفل سیاه: به میزان لازم

طرز تهیه:

ظرفی را روی حرارت متوسط قرار داده و یک قاشق روغن را داخل آن می‌ریزیم. سینه‌ی مرغ را بدون استخوان و پوست، به همراه کمی نمک و فلفل درون روغن قرار می‌دهیم. اجازه می‌دهیم تا هر طرف گوشت مرغ، به مدت چهار دقیقه، در روغن، برشته شود.

در ظرف دیگری، یک قاشق روغن ریخته و روی حرارت قرار می‌دهیم. قارچ‌های ورقه شده را به همراه کمی نمک و فلفل، در روغن به مدت سه دقیقه تفت می‌دهیم.

آب مرغ را به مرغ‌های تفت داده شده اضافه می‌کنیم و درب ظرف را قرار می‌دهیم پس از جوشیدن آب مرغ، پنج دقیقه زمان می‌دهیم تا تکه‌های مرغ، کمی نرم شوند. مرغ‌ها را از داخل آب آن بیرون آورده و داخل ظرف سرو غذا، قرار می‌دهیم.

قارچ‌های تفت داده شده را کنار مرغ می‌چینیم. یک قاشق روغن باقیمانده را به آب مرغ اضافه کرده و روی حرارت اجازه می‌دهیم تا آب مرغ، غلیظ شود. سپس آن را روی قطعه‌های مرغ می‌ریزیم. تعدادی برگ تازه‌ی آوشن را روی تکه‌های مرغ قرار داده و آن را سرو می‌کنیم.

ترجمه و تنظیم: تابناک باتو

منبع: atyabtabkha


مطالب سایت را سریع دنبال کنید


سلبریتی ها و افراد مشهورخانواده و سبک زندگی سالمتکنولوژی و فناوری و هوا فضامد و زیبایی و آرایش و جذابیتآشپزی و دسر و سالد و نوشیدنیفال و کارکاتور و طنز و سرگرمیسلامت فردی و بهداشت عمومیچند رسانه ای

پست های مرتبط

Leave a Comment